Cele mai citite articole în ultima săptămână

Din aceeași categorie

AJUTOR de la Caransebeș! Fosta echipă a lui Alexa a ”topit” Metalul, la Reșița, PENTRU Poli! Tu mergi pe ”Dan Păltinișanu”?

Vocea Timișului va susține permanent adevărul!

Sâmbătă, 21 martie 2015, are loc etapa a XXI-a a Ligii a II-a la fotbal, ocazie cu care, în Seria Vest, FC Caransebeș a reușit o mare surpriză. Gugulanii au evoluat pe terenul Metalului din Reşiţa, în dervy-ul județului Caraș Severin. Echipa oaspete s-a descurcat excelent pe terenul principalei urmăritoare a lui Poli Timișoara, iar jucătorii clubului sponsorizat până nu demult de Dan Alexa, antrenorul liderului din ”B2”, au deschis scorul încă din minutul 15, ca urmare a unui penalty transformat de Stoica. Tot gugulanii și-au dublat avantajul în minutul 27, ca urmare a unui fost jucător de la Poli, Artean. Rosso-nerii au reușit să marcheze și ei în minutul 34, prin reușita lui Buhăescu, iar scorul pauzei avea să fie 1-2. După reluare, caransebeșenii aveau să rămână în ”10”, după ce marcatorul primului gol, Stoica, a fost eliminat î minutul 52. Deși au beneficiat de o lovitură de pedeapsă în prelungirile partidei, Feher n-a izbutit eglarea, iar galben-albaștrii au făcut un ”cadou” excelent elevilor lui Dan Alexa.

Celelalte rezultate ale etapei de astăzi sunt următoarele:
– FC Bihor 0-1 Unirea Târlungeni;
– Olimpia Satu Mare 1-1 FC Olt Slatina;
– CS Mioveni 3-0 Poiana Câmpina (la masa verde)

În această seară, începând cu ora 18:00, are loc și ultimul joc al acestei runde, partidă ce se dispută la Timișoara, între echia gazdă, Poli, și Șoimii Pâncota. Meciul este primul care are loc în nocturnă în 2015, pe ”Dan Păltinișanu” și poate fi ocazia ideală pentru timișoreni de a se distanța în fața celor de la Metalul Reșița, în vederea apropierii jocurilor din play-off.