Schimbare de director la ADR Vest

Redacția
Întreaga responsabilitate a comentariilor lăsate de dumneavoastră vă aparține! Click aici-citeste condiţiile de utilizare ale site-ului www.voceatimisului.ro

Agenția pentru Dezvoltare Regională Regiunea Vest are un nou director, după ce Sorin Maxim a fost numit secretar de stat la Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice. Postul de director a fost preluat de Silviu Adămuț.

Directorul ADR Vest, Sorin Maxim, părăsește instituția după ce a fost numit secretar de stat în cadrul Ministerului Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice, în Guvernul lui Dacian Cioloș.

Maxim a condus ARD Vest aproape 15 ani, fiind instalat pe post în 2001, la instituția unde a activat din 1998. El și-a suspendat contractul de muncă, pentru a putea reveni în funcție în momentul în care Cabinetul Cioloș își va înceta activitatea.

La conducerea Agenției pentru Dezvoltare Regională Regiunea Vest a fost instalat Silviu Adămuț. El lucrează de zece ani în instituție, fiind director al Direcției de Implementare a Programului Operațional Regional și manager al Organismului Intermediar pentru Programul Operațional Regional 2014 – 2020.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

ANUNȚURI ȘI PUBLICITATE