Vocea Timișului
  • Știri din Timiș
    • Advertoriale
    • Cultură
    • Economie
    • Educație
    • Editorial
    • Exclusiv
    • Național și internațional
    • Sport
    • Utile
    • Valori Locale
  • Timp Liber
    • Bancul zilei
    • Filmele Săptămânii
    • Pamflet
    • Rețeta Zilei
  • Administrație
  • Politică
  • Social
  • Eveniment
  • Sănătate
  • Investigații
  • Vocea Străzii
Vocea Timișului
Banner publicitar Vocea Timișului – oferte de promovare
Google News
  • Știri din Timiș
    • Advertoriale
    • Cultură
    • Economie
    • Educație
    • Editorial
    • Exclusiv
    • Național și internațional
    • Sport
    • Utile
    • Valori Locale
  • Timp Liber
    • Bancul zilei
    • Filmele Săptămânii
    • Pamflet
    • Rețeta Zilei
  • Administrație
  • Politică
  • Social
  • Eveniment
  • Sănătate
  • Investigații
  • Vocea Străzii
luni, 14 septembrie 2026
Vocea Timișului
Vocea Timișului
Google News
  • Știri din Timiș
  • Timp Liber
  • Administrație
  • Politică
  • Social
  • Eveniment
  • Sănătate
  • Investigații
  • Vocea Străzii
  • TRIMITE-NE O INFORMAȚIE
© 2026 Vocea Timișului. Toate drepturile rezervate.
Vocea Timișului - CJ Timis
Etichetă:

CJ Timis

  • Lacul Surduc intră într-o nouă etapă de dezvoltare. CJ Timiș lansează licitația pentru amenajarea zonei de agrement
    AdministrațieȘtiri din Timiș

    Lacul Surduc intră într-o nouă etapă de dezvoltare. CJ Timiș lansează licitația pentru amenajarea zonei de agrement

    de Radu Constantin 25 iulie 2026 3 minute citire

    Lacul Surduc intră într-o nouă etapă de dezvoltare, după finalizarea studiului de fezabilitate pentru amenajarea unei zone moderne de agrement pe mal. Consiliul Județean Timiș pregătește licitația pentru proiectare și …

  • CJ Timiș alocă 39 de milioane de lei pentru șapte comune
    AdministrațieȘtiri din Timiș

    CJ Timiș alocă 39 de milioane de lei pentru șapte comune

    de Redacția 11 mai 2026 3 minute citire

    Fonduri CJ Timiș în valoare totală de 39 de milioane de lei vor fi alocate prin parteneriate către șapte comune. Acordurile au fost semnate cu administrațiile din Foeni, Tomești, Giroc, …

  • CJ Timiș propune aviz obligatoriu pentru utilizarea stațiilor de transport, proiect în consultare publică
    AdministrațieȘtiri din Timiș

    CJ Timiș propune aviz obligatoriu pentru utilizarea stațiilor de transport, proiect în consultare publică

    de Radu Constantin 20 martie 2026 3 minute citire

    Aviz stații transport Timiș este regula propusă de Consiliul Județean pentru operatorii care folosesc opririle amplasate pe drumurile județene. Proiectul de hotărâre a fost publicat în consultare, iar utilizarea unei …

  • RETIM aruncă oamenii la gunoi, apoi pretinde că i-a „transferat”
    Știri din TimișVocea Străzii

    RETIM aruncă oamenii la gunoi, apoi pretinde că i-a „transferat”

    de Marta Stirbey 4 decembrie 2025 2 minute citire

    RETIM a decis că nu mai are nevoie de oamenii de la Ghizela. Nu le-a spus direct „vă concediem”, că sună urât. A inventat alt termen, mai lucios: „transfer”. Sună …

  • Simonis, în plenul CJ Timiș: decizia instanței deblochează stadionul, nu îl îngroapă
    AdministrațieȘtiri din Timiș

    Simonis, în plenul CJ Timiș: decizia instanței deblochează stadionul, nu îl îngroapă

    de Marta Stirbey 27 noiembrie 2025 2 minute citire

    Alfred Simonis a făcut declarațiile în ședința de ieri a Consiliului Județean Timiș, intervenind pentru a corecta interpretările apărute după hotărârea instanței privind licitația stadionului Dan Păltinișanu. Mesajul lui a …

  • Ruben Lațcău inventează cifre despre stadion. Simonis îl pune la punct cu documentele în față
    AdministrațieȘtiri din Timiș

    Ruben Lațcău inventează cifre despre stadion. Simonis îl pune la punct cu documentele în față

    de Radu Constantin 13 noiembrie 2025 1 minute citire

    Ruben Lațcău a ieșit din nou cu declarații despre stadionul „Dan Păltinișanu”, susținând că proiectul ar costa 200 de milioane de euro și că CJ Timiș ar trebui să acopere …

  • USR plânge de mila RETIM, CJT îi trimite în instanță
    AdministrațieȘtiri din Timiș

    USR plânge de mila RETIM, CJT îi trimite în instanță

    de Radu Constantin 17 octombrie 2025 3 minute citire

    Ședința de azi a Consiliului Județean Timiș a scos din nou la suprafață conflictul deschis dintre administrația județeană și operatorul de salubritate RETIM. În plen s-a aprobat, cu 31 de …

  • Oferta culturală a CJ Timiș pentru perioada 4–10 august: concerte, expoziții și tradiții bănățene
    CulturăȘtiri din Timiș

    Oferta culturală a CJ Timiș pentru perioada 4–10 august: concerte, expoziții și tradiții bănățene

    de Ioana Danciu 5 august 2025 1 minute citire

    Consiliul Județean Timiș propune, în această săptămână, o agendă culturală diversă, dedicată iubitorilor de artă, tradiție și muzică. Publicul va avea ocazia să participe atât la expoziții temporare și permanente, …

  • Biserica de la Topla, protejată după incendiu
    CulturăȘtiri din Timiș

    Biserica de la Topla, protejată după incendiu

    de Radu Constantin 17 aprilie 2025 1 minute citire

    Slujba de Înviere de la Muzeul Satului din Timișoara se desfășoară anul acesta într-un cadru special, lângă ruinele Bisericii de la Topla, distrusă recent de un incendiu. Monumentul istoric este …

  • Stenograme! În scandalul cu ”Borsetă” și vânzătorul de iluzii Birlic, președintele Alin Nica decretează: ”Atac din partea lui Grindeanu și al unora dintre colegi”
    Știri din TimișPolitică

    Stenograme! În scandalul cu ”Borsetă” și vânzătorul de iluzii Birlic, președintele Alin Nica decretează: ”Atac din partea lui Grindeanu și al unora dintre colegi”

    de Marta Stirbey 28 iulie 2022 7 minute citire

    voceatimisului.ro a intrat în posesia unor discuții aprinse de pe grupurile interne ale primarilor liberali care nu fac altceva decât să (re)confirme faptul că filiala PNL Timiș este, din nou, …

  • Ca la Dudeștii Noi! Șeful de cabinet al CJ Timiș stă în capul mesei lui Alin Nica, alături de pseudo-interlopul Cristian Birlic de la Pădureni-Șag
    Știri din TimișPolitică

    Ca la Dudeștii Noi! Șeful de cabinet al CJ Timiș stă în capul mesei lui Alin Nica, alături de pseudo-interlopul Cristian Birlic de la Pădureni-Șag

    de Marta Stirbey 27 iulie 2022 3 minute citire

    Cu siguranță, azi, revista Cancan a dat lovitura de grație președintelui CJ Timiș, liberalul Alin Nica. Și nu a dat-o oricum, ci cu poze și, probabil, vor mai urma, așa …

  • De vis! Revoluția administrativă a Consiliului Județean Timiș a început cu bibliorafturile și energia electrică din toaletele instituției publice
    Știri din TimișAdministrație

    De vis! Revoluția administrativă a Consiliului Județean Timiș a început cu bibliorafturile și energia electrică din toaletele instituției publice

    de Marta Stirbey 7 ianuarie 2022 4 minute citire

    Din capul locului, ca să nu mai existe niciun fel de discuții pe orizontala administrației bănățene, în special în zona celor care se ocupă de strânsul scamelor de pe sacourile …

Articole mai noi
Articole mai vechi

Urmărește-ne

facebook
tiktok
twitter
instagram
pinterest
youtube
Google News Google News
ECO SERV Timiș – servicii de salubritate și gestionare a deșeurilor
ADP Ghiroda – informații și servicii publice locale ADP Ghiroda – servicii pentru comunitatea locală
Aquatim – servicii de apă și canalizare în județul Timiș
Verde Events – locație pentru evenimente
Galla Events – sală pentru evenimente

Articole recente

  • Transport școlar Giroc extins de luni în 4 zone noi

    Transport școlar Giroc extins de luni în 4 zone noi

    13 septembrie 2026
  • Dominic Fritz a semnat un conflict de interese a doua zi de mandat

    Dominic Fritz a semnat un conflict de interese a doua zi de mandat

    12 septembrie 2026
  • Alfred Simonis trece la fapte: noul stadion „Dan Păltinișanu” intră în linie dreaptă

    Alfred Simonis trece la fapte: noul stadion „Dan Păltinișanu” intră în linie dreaptă

    11 septembrie 2026
  • Simonis despre AUR: „Cu unii se poate lucra, alții fac doar scandal”

    Simonis despre AUR: „Cu unii se poate lucra, alții fac doar scandal”

    11 septembrie 2026
  • Drumul Timișoara–Lugoj va fi lărgit la patru benzi

    Drumul Timișoara–Lugoj va fi lărgit la patru benzi

    11 septembrie 2026
  • PSD ar putea susține un candidat PNL la Timișoara

    PSD ar putea susține un candidat PNL la Timișoara

    11 septembrie 2026

Vocea Timișului pe Facebook

Vocea Timișului pe Facebook

Cele mai citite

Cazul Denisei Căldăraș: acuzații privind comportamentul unor polițiști de la Biroul de Investigații Criminale

Cazul Denisei Căldăraș: acuzații privind comportamentul unor polițiști...

24 februarie 2023
România nu mai are două șosele spectaculoase! A fost inaugurat TransRarăul- a treia minune ”asfaltată” a țării VIDEO

România nu mai are două șosele spectaculoase! A...

21 septembrie 2014
Tehnici umede! Deținutul Mirel Corjan susține că, în timpul anchetei penale, agentul-șef Raoul Iacob de la Biroul de Investigații Criminale l-ar fi plimbat prin toaletele IPJ Timiș, ca să-și negocieze tarifarul extrajudiciar

Tehnici umede! Deținutul Mirel Corjan susține că, în...

5 ianuarie 2023
Ca-n Poliția Română! Sub nasul agentului Raoul Iacob de la Biroul de Investigații Criminale Timișoara, studenta eminentă Denisa Tîrziu l-a iubit pe un cetățean elvețian, până la concurența sumei de 323.059 euro

Ca-n Poliția Română! Sub nasul agentului Raoul Iacob...

2 februarie 2023
VIDEO! Timișoara, invadată de țepari care se dau reprezentanții Enel. Vezi cum acționează

VIDEO! Timișoara, invadată de țepari care se dau...

22 martie 2017

CAUTĂ ÎN ARHIVĂ

Găsește rapid articolele în toată arhiva sau după dată.

LuMaMiJoViSâDu

Arhiva începe la 2 septembrie 2012. Zilele marcate conțin articole publicate.

Vocea Timișului

Vocea Timișului este publicația locală care aduce în prim-plan știrile importante din Timișoara și județul Timiș. Informație verificată, opinii asumate și povești care contează pentru comunitate. Împreună ne facem auziți.

Facebook Twitter Youtube Instagram Envelope Rss

Linkuri utile

    • Trimite-ne o informație
    • Despre noi
    • Publicitate
    • Politica editorială
    • Corecturi și drept la replică
    • Termeni și condiții
    • Politica de confidențialitate

Recomandările redacției

USR, ipocrizie pe bani publici: ai lor încasează, ei ne dau lecții
USR, ipocrizie pe bani publici: ai lor încasează, ei ne dau lecții
2 septembrie 2026
Ipocrizie USR: cer bani de la CJ Timiș pentru „stadionul Lego”, dar pun bețe în roate noului Dan Păltinișanu
Ipocrizie USR: cer bani de la CJ Timiș pentru „stadionul Lego”, dar pun...
2 septembrie 2026
14 ani de Vocea Timișului. O poveste scrisă împreună
14 ani de Vocea Timișului. O poveste scrisă împreună
3 septembrie 2026

Ultimele știri

Transport școlar Giroc extins de luni în 4 zone noi
Dominic Fritz a semnat un conflict de interese a doua zi de mandat
Alfred Simonis trece la fapte: noul stadion „Dan Păltinișanu” intră în linie dreaptă
Simonis despre AUR: „Cu unii se poate lucra, alții fac doar scandal”

© 2026 Vocea Timișului. Toate drepturile rezervate.

SEO & Web Design 🔍 Radu Constantin
Administrează consimțământul

Pentru a oferi cea mai bună experiență, folosim tehnologii precum modulele cookie pentru a stoca și/sau accesa informații despre dispozitiv. Consimțământul ne permite să prelucrăm date precum comportamentul de navigare sau identificatorii unici pe acest site. Refuzul sau retragerea consimțământului poate afecta anumite funcționalități ale site-ului.

Funcționale Mereu activ
Stocarea tehnică sau accesul este strict necesară în scopul legitim de a permite utilizarea unui anumit serviciu cerut în mod explicit de către un abonat sau un utilizator sau în scopul exclusiv de a executa transmiterea unei comunicări printr-o rețea de comunicații electronice.
Preferințe
Stocarea tehnică sau accesul este necesară în scop legitim pentru stocarea preferințelor care nu sunt cerute de abonat sau utilizator.
Statistici
Stocarea tehnică sau accesul care sunt utilizate exclusiv în scopuri statistice. Stocarea tehnică sau accesul care sunt utilizate exclusiv în scopuri statistice anonime. Fără o citație, conformitatea voluntară din partea Furnizorului tău de servicii de internet sau înregistrările suplimentare de la o terță parte, informațiile stocate sau preluate numai în acest scop nu pot fi utilizate de obicei pentru a te identifica.
Marketing
Stocarea tehnică sau accesul este necesară pentru a crea profiluri de utilizator la care trimitem publicitate sau pentru a urmări utilizatorul pe un site web sau pe mai multe site-uri web în scopuri de marketing similare.
  • Gestionează opțiunile
  • Gestionează serviciile
  • Gestionează {vendor_count} furnizori
  • Citește mai multe despre aceste scopuri
Vezi preferințele
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Vocea Timișului
Google News
  • Știri din Timiș
    • Advertoriale
    • Cultură
    • Economie
    • Educație
    • Editorial
    • Exclusiv
    • Național și internațional
    • Sport
    • Utile
    • Valori Locale
  • Timp Liber
    • Bancul zilei
    • Filmele Săptămânii
    • Pamflet
    • Rețeta Zilei
  • Administrație
  • Politică
  • Social
  • Eveniment
  • Sănătate
  • Investigații
  • Vocea Străzii
Vocea Timișului
  • Știri din Timiș
    • Advertoriale
    • Cultură
    • Economie
    • Educație
    • Editorial
    • Exclusiv
    • Național și internațional
    • Sport
    • Utile
    • Valori Locale
  • Timp Liber
    • Bancul zilei
    • Filmele Săptămânii
    • Pamflet
    • Rețeta Zilei
  • Administrație
  • Politică
  • Social
  • Eveniment
  • Sănătate
  • Investigații
  • Vocea Străzii
© 2026 Vocea Timișului. Toate drepturile rezervate.
Google News