Vocea Timișului va susține permanent adevărul!

Biciclist rupt de BEAT, rănit după un accident pe care l-a provocat, la Timișoara

Publicat in

Vocea Timișului va susține permanent adevărul mai presus de putere, viitorul mai presus de trecut, cinstea mai presus de confortul financiar, știrea mai presus de editorial și capacitatea de decizie mai presus de diplomația compromisului.
Timișoara
cer senin
21.1 ° C
22.3 °
20 °
55 %
3.1kmh
0 %
mie
22 °
joi
27 °
vin
28 °
sâm
28 °
Dum
26 °

Vineri, 25 iulie 2014, în jurul orei 20:10, poliţiştii Serviciului Rutier au fost sesizaţi despre producerea unui accident rutier pe strada Martir Cernăianu. Deplasându-se la faţa locului, poliţiştii au stabilit că un bărbat de 59 de ani, din Timişoara, în timp ce se deplasa cu o bicicletă pe strada respectivă, dinspre strada Ioan Plavoşin către strada Munteniei, pe sensul opus de mers, a intrat în coliziune cu un autoturism care circula regulamentar.

În urma accidentului, bărbatul în vârstă de 59 de ani a rănit uşor. Întrucât biciclistul emana vapori de alcool, poliţiştii au procedat la testarea acestuia cu aparatul etilotest, rezultând valoarea de 1,19 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Biciclistului i-a fost întocmit dosar penal.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Comentarii recente

Articole asemănătoare