Societățile comerciale : AVCOZ EDIL S.R.L. , VCN DEVELOPMENT VEST SRL , SPAB CONSTRUCT VEST S.R.L. ,  SPO DEVELOPMENT BUILD INVEST S.R.L. , BAV DEVELOPMENT BUILD S.R.L. , anunță publicul interesat că au obținut autorizațiile de construire cu nr. 168 , respectiv cu nr. 169 din data de 13.03.2024 , emise de Primărie Timișoara, jud. Timiș , privind obiectivul începerii lucrărilor de construcții pentru proiectele ELIZA 2 și ELIZA 3 , imobile de locuințe colective , în regim  P+2E+ER , în Timișoara , pe strada Grigore Alexandrescu , jud Timiș .

Cele mai citite articole în ultima săptămână

Din aceeași categorie

ACS Poli obţine o nouă victorie şi păstrează contactul cu locurile promovabile

Vocea Timișului va susține permanent adevărul!

ACS Poli obţine o nouă victorie şi păstrează contactul cu locurile promovabile 1ACS Poli Timişoara a învins în etapa a opta a Ligii secunde la fotbal pe Luceafărul Oradea, scorul de 2-0 fiind stabilit de Şeroni şi Boldea. După acest rezultat echipa lui Velcea urcă pe trei în clasament, însă acest loc depinde de partia de duminică dintre FC Maramureş – FCM Tg. Mureş.

Etapa a VIII-a a Ligii a II-a, Seria Vest, a adus pe Dan Păltinişanu Luceafărul Oradea, acolo unde, în faţa a circa 800 de suporteri, echipa bihoreană spera să se impună din nou, după ce Luceafărul a învins ediţia trecută a ligii secunde în ambele partide pe Poli Timişoara.
Aşteptările bihorenilor erau mari înaintea partidei, însă acestea s-au stins încet, prima ameninţare la poarta Lucefărului venind de la Bălace, care trage mult lateral de poarta lui Miron în minutul 7. Boldea avea să repete în minutul 13, într-o oarecare măsură, isprava lui Bălace, „Biciclistul” lovind ţinta, însă Miron reţine balonul în doi timpi. Cu o prestaţie slabă şi fără prea multe ocazii, Poli mai încearcă o dată prin Szekely, care nu poate deschide scorul în minutul 41, şutul acestuia fiind respins de un adversar, iar la pauză avea să fie 0-0.
Repriza secundă, aşa cum şi velcea avea să o recunoască, a fost total diferită. Minutul 56 aduce o lovitură de la colţul terenului, pentru gazde, pe care o execută Goge, Şeroni se înalţă în careul advers şi înscrie cu capul dintre fuindaşii bihoreni, 1-0. Nici Szekely nu a fost departe de gol în minutul 60, când a fost oprit eronat doar de fluierul centralului pentru un fault inexistent în atac, însă scorul final avea să fie stabilit de „Biciclistul” Boldea, care reia tot cu capul o centrare venită de la acelaşi Goge, iar scorul devenea 2-0 pentru ACS Poli Timişoara. Până la finalul partidei Kirev s-a făcut remarcat cu câteva intervenţii, parcă, anormale pentru goalkeeper-ul bănăţenilor, mai ales după prestaţiile nu tocmai perfecte din meciurile precedente. Partida se încheie cu 2-0 pentru timişoreni, Poli urcând din nou pe podium cel puţin până sâmbătă în jurul prânzului, când FCM Tg. Mureş întâlneşte FC Maramureş pe terenul moroşenilor.
ACS Poli Timişoara (antrenor Vali Velcea): Kirev, Nohai, Petrovic, Şeroni, Marovic, Goge, Trandu (47’ Dobricean), Poparadu (c), Bălace, Boldea (87’ Daminuţă) şi Szekely (68’ Boştină).
Luceafărul Oradea (antrenor Călin Moldovan): Miron, Mihuţ, Mintaş, Letan (c), Achim, Haş, Ghilea (65’ Bundea), Lupuţ (75’ Popescu), Ianc, Blănaru (67’ Andor) şi Roşu.