cursa-ratustelor-bega-bulevard-2012-6

Cu spectacole, un super concert Cargo, dar şi cu o cursă de răţuşte prijelul perfect de a face o faptă bună – aşa sunt aşteptaţi timişorenii la Festivalul Bega Bulevard, care ia startul în 2 septembrie. „Timişorenii vor putea participa şi la concursul tradiţional de răţuşte de plastic, care va avea loc în data de 3 septembrie, de la ora 17.00, organizat de Rotaract Club Timişoara în parteneriat cu Clubul Rotary Timişoara şi Clubul Interact Timişoara. Anul acesta, fondurile strânse din vânzarea biletelor se vor îndrepta către Spitalul Clinic Municipal de Urgenţă Timişoara, pentru amenajarea şi dotarea saloanelor din Clinica de Neonatologie”, transmite primăria Timişoara.

Programul festivalului este următorul:

02 septembrie 2017

10:00 Lecţii de muzică, recitaluri & jocuri muzicale – Melopolis Art School – zona amfiteatru
11.00 Mini Disco pentru copii 4-10 ani, demonstraţii şi cursuri de dans – Clubul de dans sportiv Magnum Team – zona amfiteatru
12.00 Curs de vals vienez pentru adulţi – Clubul de dans sportiv Magnum Team – zona amfiteatru
13.00 Vinilorama cu Bogdan Puriş şi Zoltan Varga
17.30 Orchestra Timişoara Big Band
18.00 Deschiderea festivalului Bega Bulevard, alocuţiuni oficialităţi
18.30 Defilare ambarcaţiuni pe Canalul Bega
19.00 Orchestra de Tineret a Municipiului Timişoara
20.00 Zoli Toth Project
21.00 Zdob şi Zdub

03 septembrie 2017

10.00 Mini Disco pentru copii 4-10 ani, demonstraţii şi cursuri de dans – Clubul de dans sportiv Magnum Team – zona amfiteatru
11.00 Demonstraţii de dans cu show-uri tematice, Clubul de dans sportiv Magnum Team – zona amfiteatru
12.00 Spectacol „Noua poveste a Scufiţei Roşii” – Teatrul pentru copii şi tineret Merlin – zona amfiteatru
13.00 Vinilorama cu Bogdan Puriş şi Zoltan Varga
15.00 Simularea unor acţiuni de salvare în situaţii de urgenţă – Formaţiunea SALVO
17.00 Cursa răţuştelor – Clubul Rotaract Timişoara, Clubul Rotary Timişoara şi Clubul Interact Timişoara
18.30 Clar Band
19.30 Leo Iorga&Pacifica
20.30 Cargo

Program acţiuni pavilioane

Sâmbătă 2 septembrie

10.00 Atelier de brățări tradiționale – Asociaţia Culturală Noua Acropolă
10.00 “Povestea firelor colorate” – atelier de creaţie din fire de tricotat – Creativity Studio
10.00 Face painting – Atelierul Rozz
10.00 Ateliere de desen şi de confecţionat păpuşi din carton – Teatrul pentru copii şi tineret Merlin
10.00 Activităţi informative – ISU Banat
10.00 „Colorează-ţi mobilierul” – atelier de pictură – Ozz Vintage House
10.00 Ateliere de creativitate şi dezvoltare pentru copii, ateliere de muzică, lecţii de baschet – Şcoala Babel
10.00 Workshopuri şi activităţi de conştientizare – Asociaţia “Ceva de spus”
10.00 Sport şi socializare – Smartfit Studio
10.00 Ateliere interactive de educaţie muzicală pentru copii – Asociaţia Culturală Melopolis
10.00 Competiţie şi atelier de săbii din spumă – Asociaţia Bee Active
10.00 Acţiuni informative – Club Sportiv Nautic Banat
10.00 „Bulevard Eco Bag” – atelier de pictură pe textile – Tourmaline Boutique
10.00 Acţiuni informative – Agenţia Naţională Antidrog
10.00 Workshopuri creative, jocuri didactice – Centrul Cultural German Timişoara
10.00 Ateliere de pictură pe piatră, modelaj cu lut – Viv Art
10.00 Acţiuni informative – Formaţiunea de intervenţie Salvo
10.00 Workshopuri cu tematică nautică, ateliere de coliere, brăţări, coroniţe din flori – Violette Boutique des Fleurs
10.00 Ateliere de dans – Clubul de dans sportiv Magnum Team
10.00 Atelier de pictură pe ceramică – Ioan Briţă
10.00 Atelier de pictat tricouri -Trendsetter
10.00 Atelier de olărit şi modelaj – Asociaţia META Spaţiu
10.00 Susţinerea unui stil de viaţă sănătos şi a sportului – Atos România
10.00 Acţiuni pentru copii – Hazliţii
11.00 Demonstraţii de scrimă şi cursuri gratuite de scrimă pentru copii şi adulţi – Asociaţia Club Sportiv „Floreta” Timişoara
12.00 Ateliere de circ pentru copii și părinți, jonglerii, acrobaţii – Şcoala de Circ
14.00 Creează-ţi propria păpuşă (atelier de croitorie pentru copii) – Asociaţia Culturală Noua Acropolă
15.00 Ateliere de tango argentinian, demonstraţii şi cursuri gratuite – Clubul de dans sportiv Magnum Team
16.00 Performance interactiv de dans, muzică şi culoare – Asociaţia META Spaţiu
16.30 Demonstraţii de dans şi cursuri gratuite, tematice – Clubul de dans sportiv Magnum Team
18.00 Emoție și culoare (atelier de psihologie aplicată care te va învăța cum să îți exprimi emoțiile prin intermediul culorilor) – Asociaţia Culturală Noua Acropolă

Duminică 3 septembrie

10.00 Face painting pentru copii – Asociaţia Culturală Noua Acropolă
10.00 “Reciclare creativă” – atelier de creaţie obiecte decorative – Creativity Studio
10.00 Ateliere de desen şi de confecţionat păpuşi din carton – Teatrul pentru copii şi tineret Merlin
10.00 Workshopuri şi activităţi de conştientizare – Asociaţia “Ceva de spus”
10.00 „Bulevard Eco Bag” – atelier de pictură pe textile – Tourmaline Boutique
10.00 Acţiuni informative – Agenţia Naţională Antidrog
10.00 Ateliere de pictură pe piatră, modelaj cu lut – Viv Art
10.00 Workshopuri creative, jocuri didactice – Centrul Cultural German Timişoara
10.00 Acţiuni informative – Formaţiunea de intervenţie Salvo
10.00 Workshopuri cu tematică nautică, ateliere de coliere, brăţări, coroniţe din flori – Violette Boutique des Fleurs
10.00 Activităţi informative – ISU Banat
10.00 Ateliere de dans – Clubul de dans sportiv Magnum Team
10.00 Face painting – Atelierul Rozz
10.00 „Colorează-ţi mobilierul” – atelier de pictură – Ozz Vintage House
10.00 Competiţie şi atelier de săbii din spumă – Asociaţia Bee Active
10.00 Creativitate cu baloane de săpun, ateliere de spus poveşti pentru copii, jocuri şi lecţii de baschet – Şcoala Babel
10.00 Ateliere interactive de educaţie muzicală pentru copii – Asociaţia Culturală Melopolis
10.00 Atelier de olărit şi modelaj – Asociaţia META Spaţiu
10.00 Sport şi socializare – Smartfit Studio
10.00 Acţiuni informative – Club Sportiv Nautic Banat
10.00 Atelier de pictat tricouri – Trendsetter
10.00 Ateliere de circ pentru copii și părinți, jonglerii, acrobaţii – Şcoala de Circ
10.00 Atelier de pictură pe ceramică – Ioan Briţă
10.00 Susţinerea unui stil de viaţă sănătos şi a sportului – Atos România
10.00 Acţiuni pentru copii – Hazliţii
11.00 Demonstraţii de scrimă şi cursuri gratuite de scrimă pentru copii şi adulţi – Asociaţia Club Sportiv „Floreta” Timişoara
14.00 Ateliere de tango argentinian, demonstraţii şi cursuri gratuite – Clubul de dans sportiv Magnum Team
15.00 Pictură pe basorelief (atelier de reproduceri arheologice din culturile lumii) – Asociaţia Culturală Noua Acropolă