Cele mai citite articole în ultima săptămână

Din aceeași categorie

Juniorii lui Poli aduc victoria naționalei României U16, în ”amicalul” cu Serbia

Vocea Timișului va susține permanent adevărul!

Echipa națională a României Under 16 a jucat marți, 16 septembrie 2014, o partidă amicală împotriva selecționatei similare a Serbiei, ”tricolorii” mici reușind să se impună cu scorul de 2-1, într-o partidă disputată la Motru.

Din echipa României au făcut parte și trei jucători de la Poli Timișoara, toți trei integraliști în meciul disputat în Oltenia. Este vorba depre fundașul Cristian Podină, mijlocașul Vlad Dragomirrecent debutant la echipa mare a clubului de care aparține, deși are numai 15 ani-, care a fost și căpitanul ”tricolorilor” în partida de la Motru, și atacantul Andrei Mezin.

Mai mult decât atât, poliștii au adus victoria echipei naționale, cele două goluri fiind semnate de Dragomir (foto), care a marcat în minutul 37 și Mezin, care a punctat în minutul 64.

Joi, 18 septembrie 2014, se va derula încă un test contra Serbiei, la Drobeta Turnu Severin.