Cele mai citite articole în ultima săptămână

Din aceeași categorie

Victorie cu noroc la portie pentru Steaua pe marginea echipei din Copenhaga

Vocea Timișului va susține permanent adevărul!
Joi seara a fost o seara cu mult noroc pentru Steaua Bucuresti! Clubul din Ghencea a avut parte de un meci greu impotriva danezilor de la Copenhaga!Prima repriza a fost una slaba din partea ambelor echipe, singura ocazie a fost sutul lui Tanase din afara careului, dar care a fost prins cu siguranta de cel mai experimentat jucator al danezilor!
Reghecamph a facut o dubla inlocuire la pauza care a adus putina viteaza in jocul stelistlor: Nikolic in locul lui Rocha si Chipchiu in locul lui Prepelita! Schimbarile si-au facut efectul iar Nikolic a avut doua ocazii mari (56′ si 71). Intre aceste ocazii danezii au avut si ei parte de 2 situatii favorabile: Cornelius (59′) si Gislason (61′) care a trimis cu capul razant cu bara din dreapta lui Tatarusanu, profitand de letargia fundasilor stelisti si de recentrarea aceluiasi Cornelius!
Antrenorul roman face si cea de a 3-a schimbare inlocuindu-l pe Matei cu Rusescu. Golgheterul stelist insa nu a facut cel mai bun meci al sau fiind in contratimp deseori cu colegii din atac!

Salvarea insa vine de la Nikolic, muntenegreanul fiind la locul potrivit in momentul potrivit! Mingea sutata de Tanase loveste un fundas danez, a ricosat in Nikolic, l-a atins si pe Sigursson si ducandu-se in plasa portii daneze, facand inutila interventia portarului Willand! 1-0 Steaua si prima victorie din Europa League pentru romani! Cu un rezultat egal in deplasare la Stuttgart si ultimele 3 puncte obtinute acasa ros-albastrii ocupa partea de sus a grupei E.