Vocea Timișului va susține permanent adevărul!

RĂSPLATA pentru ”susținere”! Ponta a numit-o pe Simona Man, preşedintele PP-DD, la conducerea Autorităţii pentru Turism

Publicat in

Vocea Timișului va susține permanent adevărul mai presus de putere, viitorul mai presus de trecut, cinstea mai presus de confortul financiar, știrea mai presus de editorial și capacitatea de decizie mai presus de diplomația compromisului.

Postul de preşedinte al ANT este vacant de două luni, de când Răzvan Filipescu a demisionat de la conducerea instituţiei.

Fostul președinte, Răzvan Filipescu, a părăsit postul de conducere al Autorităţii Naţionale pentru Turism, datorită unor tensiuni existente între acesta şi ministrul pentru IMM şi Turism, Florin Jianu.

ANT se află în subordinea Ministerului Economiei şi în coordonarea ministrului delegat pentru IMM, mediul de afaceri şi turism, anunță Mediafax.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Comentarii recente

Articole asemănătoare

Promisiuni de la Guvern: Ambulanta in fiecare comuna din Romania

Guvernul a adoptat un Memorandum privind instituirea schemei de ajutor de minimis pentru Programul...

Culmea! Premierul Viorica Dancila transmite un mesaj cu prilejul Zilei Culturii Nationale

Primul ministru al României, Viorica Dăncilă, a transmis un mesaj cu ocazia Zilei Naționale...

Mihaela Triculescu, noul presedinte al ANAF. Ce o recomanda?

Premierul României, Viorica Dăncilă, a semnat astăzi Decizia de numire a Mihaelei Triculescu, economist...