Voința Mașloc, cea mai mare CÂȘTIGĂTOARE după etapa a X-a din „D” Timiș. Vezi rezultatele complete

Etapa a X-a din D Timiș a produs o ruptură și mai puternică în vârful clasamentului, astfel că bătălia pentru barajul de promovare se va da în doi, din câte se pare. Mașlocul conduce ierarhia, după ce Ripensia Timișoara a făcut încă un pas greșit vineri, în debutul etapei, pe teren propriu. În fața Orțișoarei, galben-roșii au condus în trei rânduri, însă au fost egalați de fiecare dată.

La Sânnicolau Mare, ACS Poli II a alergat mai bine de o repriză după egalare, care a venit în minutul 85, sub privirile antrenorului de la prima echipă, Florin Marin. Meciul cu cele mai multe goluri a avut loc sâmbătă, la Dudeștii Vechi, unde gazdele de la Pobeda au învins Muraniul cu 6-5. Ghiroda pare să-și redreseze situația în clasament, după un 6-1 contra Făgetului, urcând astfel până pe poziția a 4-a, la egalitate de puncte cu ACS Poli II.

FC CS Avântul Periam – AS Peciu Nou 2-2

Clasament: 1. Voința Mașloc, 28 p.; 2. Ripensia Timișoara, 25 p.; 3. ACS Poli II, 20 p.; … ; 16. Timișul Șag, 6 p.; 17. CFR Timișoara 3 p.; 18. Flacăra Făget 3 p.

Articole asemănătoare

Poli vrea puncte pe terenul liderului Ligii 2, Sportul Snagov. Rachita: Le stiu slabiciunile

Ocupanta ultimului loc în clasamentul Ligii 2, Poli Timișoara...

Poli Timisoara: sase meciuri amicale programate inainte de reluarea sezonului

Clubul de fotbal Poli Timișoara are programate șase jocuri...

Alexandru Pelici isi începe aventura la Ripensia Timisoara. Mult mai repede decat era programat

Noul antrenor principal al Ripensiei Timișoara, Alexandru Pelici, își...

Poli Timisoara isi pastreaza antrenorul ”demis” si scumpeste pretul biletelor pentru meciul cu ASU

Divizionara secundă de fotbal, Poli Timișoara, a anunțat, astăzi,...

ASU Politehnica Timișoara ia atitudine – Stop Defrișărilor!

După ce s-a implicat în mai multe campanii sociale,...

EURO 2016: Timișorenii, așteptați la prima paradă din istorie a fanilor tricolori la meciul cu Elveția

EURO 2016 aduce o premieră dedicată suporterilor români odată...