VIDEO Poli Timişoara, fără punct în ultimele trei etape. Bănăţenii au ajuns pe locul 8 în Liga I

Prima ocazie a partidei a aparţinut oaspeţilor, care nu reuşesc să deschidă scorul prin Gorobsov, în minutul 4, care trage peste. Minutul 15 aducea deschiderea scorului, Celeban marcând cu capul după o lovitură liberă a gazdelor, iar tabela indica 1-0 în favoarea moldovenilor. Atacantul timişorenilor Szekely a avut şi el şansa marcării unui gol, însă golgheterul de pe Bega nu a prins cel mai bun şut, mingea mergâng peste poarta lui Straton. În minutul 34 acelaşi Straton scapă mingea printre mâini, iar Furtado înscrie, însă golul este anulat deoarece vârful timişorenilor s-a ajutat de mână pentru a marca golul, drept „răsplată”, centralul Avram, arătându-i cartonaşul galben.

După pauză, tot timişorenii au prima ocazie, prin tânărul Bărbuţ, care, din centrarea lui Popovici, nu reuşeşte să-l învingă pe Straton din şase metri, lateral dreapta. După câteva ocazii în care vasluienii l-au făcut „mare” pe Nuno Claro. Minutul 60 aduce o altă ocazie importantă pentru moldoveni, care lovesc bara după ce Temwanjera trimite cu capul spre buturile lui Nuno Claro. Tot gazdele puteau înscrie încă o dată, în minutul 72, însă şutul lui Madson Enrique este respins „peste” de goalkeeper-ul timişorenilor, iar FC Vaslui obţine cele trei puncte la capătul unui meci în care Poli nu a dovedit prea multe, înfrângere care-i trimite pe bănăţeni pe locul 8 al Ligii I, după şapte partide jucate.

FC Vaslui: Straton, Viveiros, Celeban, Prahic, Sălăgeanu, Antal, Caue, Wilk (min. 69 – Madson), Sânmărtean (c) (min. 73 – Manole), Temwanjera, Pozder (min. 46 – Pătulea). Antrenor: Ionuţ Moşteanu.

Poli Timişoara): Claro, Nohai, Scutaru, Şeroni, Marovic, Petre (c) (min. 75 – Poparadu), Keita (min. 46 – Bărbuţ), Gorobsov (min. 28 – Furtado), Trandu, Popovici, Szekely. Antrenor: Valentin Velcea.

Vezi rezumatul partidei AICI.

Articole asemănătoare

Retrogradata in Liga a III-a, Poli Timisoara este ”predata” de Nicolae Robu

Ajunsă în Liga a III-a și intrată în insolvență,...

Poli vrea puncte pe terenul liderului Ligii 2, Sportul Snagov. Rachita: Le stiu slabiciunile

Ocupanta ultimului loc în clasamentul Ligii 2, Poli Timișoara...

Poli Timisoara: sase meciuri amicale programate inainte de reluarea sezonului

Clubul de fotbal Poli Timișoara are programate șase jocuri...

Poli Timisoara isi pastreaza antrenorul ”demis” si scumpeste pretul biletelor pentru meciul cu ASU

Divizionara secundă de fotbal, Poli Timișoara, a anunțat, astăzi,...