CSU Poli răpune Pandurii după ce oltenii au condus tot meciul

CSU Poli răpune Pandurii după ce oltenii au condus tot meciul 1Meci de senzaţie pe parchetul Sălii Constantin Jude din Timişoara, acolo unde handbaliştii de la CSU Poli au învins Pandurii Tg. Jiu, scor 22-20, într-un meci ce a contat pentru etapa a IV-a a Ligii Naţionale de handbal masculin. Alb-violeţii au înscris patru goluri în ultimele 10 minute, revenind de la 18-19 şi câştigând o partidă la care au fost prezenţi si suporterului ASU Poli Timişoara.

CSU Poli Timişoara a dat piept cu Pandurii Tg. Jiu, echipă cu care bănăţenii se aflau la egalitate înainte de acest meci din etapa cu numărul 4 a Ligii Naţionale. Oltenii au început mai bine, preluând frâiele partidei încă din primele minute, astfel, la pauză tabela indica 10-12.
Gorjenii au ieşit la fel de motivaţi de la cabine, minutul 50 tot ei aflându-se la conducere, scor 19-18, dar încurajările suporterilor alb-violeţi i-au făcut pe elevii lui Vuckovic să se „trerzească” chiar înainte de final, reuşind să se impună cu scorul de 22-20.
Vom reveni cu amănunte şi imagini de la faţa locului.

Articole asemănătoare

Maraton Caritabil – Alergăm pentru Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii Louis Țurcanu!

Pe 26 octombrie, între orele 9:00 și 12:00, vă...