AcasăStiriSportTurneul de fotbal "E.ON Kinder" devine internaţional. Două echipe din Timişoara, printre...

Turneul de fotbal „E.ON Kinder” devine internaţional. Două echipe din Timişoara, printre participante

Cupa E.ON Kinder, cea mai importantă competiţie de fotbal pentru copiii cu vârste cuprinse între 7 şi 13 ani, debutează miercuri, 4 septembrie a.c., şi se va desfăşura până pe data de 7 septembrie 2013.

Ajunsă la ediţia a VII-a, Cupa „E.ON Kinder” reuneşte 114 echipe din ţară şi din străinătate, cele 368 de meciuri programate urmând să fie disputate în 8 locaţii din municipiul Târgu Mureş, Sângeorgiu de Mureş, Ungheni şi Sâncraiu de Mureş.

Este pentru prima dată, în cei şapte ani de când se organizează Cupa „E.ON Kinder”, când la start se vor alinia echipe din Cehia, Bulgaria şi Ungaria, ceea ce dovedeşte că faima competiţiei şi interesul de a participa la aceasta au depăşit graniţele ţării noastre.

Alături de acestea, la competiţie se vor întrece echipe de juniori din Mureş, Prahova, Ilfov, Constanţa, Sibiu, Galaţi, Cluj, Maramureş, Brăila, Argeş, Călăraşi, Neamţ, Vrancea, Bihor, Braşov, Suceava, Vaslui, Timiş, Buzău, Harghita, Bistriţa Năsăud şi Dâmboviţa, precum şi municipiul Bucureşti.

Festivitatea de inaugurare a turneului de fotbal pentru juniori va fi una specială şi va reuni nu mai puţin de 1.500 de copii – jucători, alături de antrenori şi susţinători.

Organizatorul turneului, ACS Kinder şi partenerul E.ON România, îi invită pe toţi doritorii să participe la acest eveniment ce se va desfăşura în nocturnă, miercuri, 4 septembrie, începând cu ora 21:00, pe stadionul Transil din Târgu Mureş, festivitatea urmând să fie încheiată cu un spectaculos foc de artificii.

Invitatul special al E.ON România va fi fostul căpitan al Echipei de Aur a României, Gheorghe Hagi, care este un susţinător al Cupei „E.ON Kinder”.

Echipele participante la Cupa E.ON Kinder 2013:
Categoria 2000
1. Academia Gheorghe Hagi
2. ACS Kinder Sg. de Mures
3. Sporting Suceava
4. AFC Odorheiul Secuiesc
5. Universitatea Cluj
6. FC Dinamo Bucuresti
7. ACS Speranta Mures
8. Luceafarul Braila

Categoria 2001
1. Petrolul Ploiesti
2. FC Dinamo Bucuresti
3. CSS Reghin
4. Steaua Dunarii Galati
5. Academia Gheorghe Hagi
6. Alma Sibiu
7. Uniqa Bucuresti
8. Viitorul Ungheni
9. FC Budapesta
10. ACS Kinder Sg. de Mures
11. Dynamic Baia Mare
12. Portul Calarasi
13. ACS Viitorul Arges
14. Stars Braila
15. Juniorul Bucuresti
16. FCM Tg-Mures

Categoria 2002
1. ACS Kinder Sg. de Mures
2. Ceahlaul Piatra Neamt
3. CSS Mangalia
4. FC Toni Dobos
5. Otelul Galati
6. Viitorul Gherla
7. FCM Tg-Mures
8. CSS D. Golescu Campulung
9. 3KIDS 2 Bucuresti
10. Viitorul Focsani
11. Viitorul Arges
12. ACS Junior Campulung
13. Nefele Bucuresti
14. Bohemians Praga
15. AFC Odorheiul Secuiesc
16. FC Juniorul Tg-Mures
17. 3KIDS 1 Bucuresti
18. Junior Galati

Categoria 2003
1. ACS Kinder Sg. de Mures
2. E.ON Cehia
3. Viitorul Oradea
4. Atletic Bradul
5. Stars Braila
6. Viitorul Focsani
7. Speranta Tg-Mures
8. Derby Bucuresti
9. Juniorul Bucuresti
10. Academia Gheorghe Hagi
11. Luceafarul Cluj
12. CSS D. Golescu Campulung
13. ACS Tampa Brasov
14. FC Dinamo Bucuresti
15. Stars Braila
16. FCM Tg-Mures

Categoria 2004
1. Luceafarul 2012 Cluj
2. ACS Kinder Sg. de Mures
3. CSS Mangalia
4. FC Dinamo 2 Bucuresti
5. AFC Odorheiul Secuiesc
6. ACS Tampa Brasov
7. FC Junior Tg-Mures
8. FC Toni Dobos Bucuresti
9. FCM Tg-Mures
10. Academia Gheorghe Hagi
11. FC Dinamo Bucuresti
12. Sporting Suceava
13. Viitorul Ungheni
14. Kinder Targoviste
15. Juniorul Bucuresti
16. ACS Kinder 2 Sg. de Mures
17. Sporting Bistrita

Categoria 2005
1. Scoala de fotbal D. Coman Pitesti
2. Ariston Russe
3. T. Danilescu Bucuresti
4. Speranta Tg-Mures
5. Luceafarul Cluj
6. Colterm Timisoara White
7. Sporting Vaslui
8. Scoala de fotbal D. Coman Pitesti 2
9. FC Toni Dobos
10. ACS Kinder Sg. de Mures
11. Viitorul Buzau
12. Viitorul Constanta
13. Stars Braila
14. FC Dinamo Bucuresti
15. Colterm Timisoara RED
16. FCM Tg-Mures
17. Viitorul Arges
18. AFC Odorheiul Secuiesc
19. Juniorul Bucuresti
20. Star Medias
21. Academia Gheorghe Hagi
22. ACS Tampa Brasov
23. Alma Sibiu
24. CSS Nr. 1 Bucuresti
25. Kinder Targoviste

Categoria 2006
1. ACS Kinder Sg. de Mures
2. ACS Tampa Brasov
3. Inizio Bucuresti
4. Star Medias
5. AFC Odorheiul Secuiesc
6. Luceafarul 2010 Cluj
7. ACS Kinder 2
8. FC Brasov
9. Juniorul Bucuresti
10. Interstar Sibiu
11. AFC Viitorul Arges
12. ACS Kinder 2007 Sg. de Mures
13. FCM Tg-Mures.

VOCEA TIMISULUI va susține permanent adevărul mai presus de putere, viitorul mai presus de trecut, cinstea mai presus de confortul financiar, știrea mai presus de editorial și capacitatea de decizie mai presus de diplomația compromisului. Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii!

Articole asemănătoare

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisment -

Urmăriți-ne

15,745FaniÎmi place
539CititoriConectați-vă
163CititoriConectați-vă
1,670CititoriConectați-vă
188CititoriConectați-vă
48,400AbonațiAbonați-vă

Articole recente

Comentarii recente