Sânnicolau Mare, victorie în prelungiri iar ACS Poli II rămâne aproape de liderul Ripensia. Vezi rezultatele etapei a IV-a

Etapa a VI-a din Liga a IV-a nu a produs niciun fel de schimbări în vârful clasamentului. Liderul Ripensia și-a continuat parcursul fără greșeală câștigând o nouă partidă după ce a marcat șase goluri, de această dată în fața celor de la Lorena Giarmata Vii. Hat-trick-ul lui Nanu, „dubla” senegalezului Mediop și primul gol, cel al lui Briciu, au consemnat victoria netă a galben-roșiilor.

Chiar în deschiderea etapei, Unirea Sânnicolau Mare a obținut cea de-a treia victorie la rând, in extremis, printr-un gol marcat de către rezerva Blaga în minutul 92, cu capul, 1-0 scor final. Echipa secundă a celor de la ACS Poli le suflă-n ceafă băieților de la Ripensia, fiind cu două puncte în spate după victoria de pe terenul nou promovatei Periam, scor 4-2.

Derby-ul etapei dintre Ghiroda și Dumbrăvița a fost câștigată de către ghirozeni cu scorul de 2-1, în momentul de față fiind la egalitate de pucnte cu Sânnicolau Mare, 13. Voința Mașloc a câștigat cu 5-0 în fața Jimboliei, rămânând pe ultima treaptă a podiumului. O singură remiză a fost înregistrată în această etapă, la Orțișoara, acolo unde „cocoșii” au terminat 0-0 cu Gătaia.

Voința Biled – CFR 1933 Timișoara se dispută astăzi, de la ora 17.

Cocoșul Orțișoara – Progresul Gătaia 0-0

Clasament: 1. Ripensia Timișoara 18 pct.; 2. ACS Poli II 16; 3. Voința Mașloc 16; 4. Unirea Sânnicolau Mare 13; … 16. Timișul Șag 3; 17. Flacăra Făget 0; CFR 1993 Timișoara 0p.

Articole asemănătoare

Poli vrea puncte pe terenul liderului Ligii 2, Sportul Snagov. Rachita: Le stiu slabiciunile

Ocupanta ultimului loc în clasamentul Ligii 2, Poli Timișoara...

CJ Timis se lauda cu transparenta in alegerea finantarii proiectelor culturale si sportive pe anul 2019

Consiliul Județean Timiș (CJT) supune dezbaterii publice ghidurile privind...

Poli Timisoara: sase meciuri amicale programate inainte de reluarea sezonului

Clubul de fotbal Poli Timișoara are programate șase jocuri...

Alexandru Pelici isi începe aventura la Ripensia Timisoara. Mult mai repede decat era programat

Noul antrenor principal al Ripensiei Timișoara, Alexandru Pelici, își...

Poli Timisoara isi pastreaza antrenorul ”demis” si scumpeste pretul biletelor pentru meciul cu ASU

Divizionara secundă de fotbal, Poli Timișoara, a anunțat, astăzi,...