ANUNȚURI

Societățile comerciale : AVCOZ EDIL S.R.L. , VCN DEVELOPMENT VEST SRL , SPAB CONSTRUCT VEST S.R.L. ,  SPO DEVELOPMENT BUILD INVEST S.R.L. , BAV DEVELOPMENT BUILD S.R.L. , anunță publicul interesat că au obținut autorizațiile de construire cu nr. 168 , respectiv cu nr. 169 din data de 13.03.2024 , emise de Primărie Timișoara, jud. Timiș , privind obiectivul începerii lucrărilor de construcții pentru proiectele ELIZA 2 și ELIZA 3 , imobile de locuințe colective , în regim  P+2E+ER , în Timișoara , pe strada Grigore Alexandrescu , jud Timiș .

„Leii” bihoreni schimbă istoria pe Bega. BC Timişoara 79-87 CSM Oradea

Şirul de victorii consecutive împotriva bihorenilor a fost întrerupte aseară de ardeleni în faţa celor de la BC Timişoara. După ce timp de aproape trei ani, BC Timişoara s-a impus pe linie în faţa „Leilor” din Oradea, echipa pregătită de perfect pentru acest meci de Achima a controlat jocul de la un capăt la altul, bănăţenii nereuşind să iasă prea mult în evidenţă.

Orădenii au început furtunos, deşi „Leii din Banat” se bazau pe un joc de senzaţie la debutul americanului Jason Cornell Conley (32 de ani), însă oaspeţii şi-au adjudecat primul sfert la trei lungimi de undă. Sfertul doi a fost un adevărat dezastru în tabăra timişoreană, ardelenii reuşind să marcheze de două ori mai multe puncte comparativ cu gazdele din sala Constantin Jude, iar scorul pauzei devenea 55-37.

Repriza secundă a însemnat s-a vrut un atac furibund la coşul CSM-ului, însă Jovanovic şi compania nu au reuşit până la final decât să reducă din diferenţă, scorul final al partidei devenind 79-87.

Pentru BC Timişoara au marcat: Anthony Lee-Ingram – 26 de puncte, Radulovic – 20, Panic – 10, Jovanovic – 8, Volkus – 8, Conley – 5 şi Filip – 2.