ANUNȚURI

Societățile comerciale : AVCOZ EDIL S.R.L. , VCN DEVELOPMENT VEST SRL , SPAB CONSTRUCT VEST S.R.L. ,  SPO DEVELOPMENT BUILD INVEST S.R.L. , BAV DEVELOPMENT BUILD S.R.L. , anunță publicul interesat că au obținut autorizațiile de construire cu nr. 168 , respectiv cu nr. 169 din data de 13.03.2024 , emise de Primărie Timișoara, jud. Timiș , privind obiectivul începerii lucrărilor de construcții pentru proiectele ELIZA 2 și ELIZA 3 , imobile de locuințe colective , în regim  P+2E+ER , în Timișoara , pe strada Grigore Alexandrescu , jud Timiș .

Clujul a fost asediat de turci. CFR 1907 Cluj 1-3 Galatasaray Istanbul

Clujul a fost asediat de turci. CFR 1907 Cluj 1-3 Galatasaray Istanbul 1Campioana României, singura reprezentantă a ţării noastre în grupele UEFA Champions League, a pierdut miercuri, pe propriul teren, scor 1-3, confruntarea cu Galatasaray Istanbul, trupa din Gruia având şanse minime de calificare în „primăvara europeană” a Ligii. CFR-iştii au coborât pe locul trei în grupa H.

Grupa H a Ligii Campionilor a programat miercuri seară, la Cluj, partida dintre CFR şi Galatasaray Istanbul. Campioana României nu a avut o evoluţie prea strălucită, iar asta s-a văzut repede şi pe tabela de scor, Burak Yilmaz deschizând scorul în minutul 18, la cabine intrându-se cu 1-0 pentru turci. Pauza i-a mai „întărit” pe români, iar la nici zece minute de la reluare scorul devenea egal 1-1, după golul înscris de Sougou, în minutul 53, însă moralul turcilor părea de neclintit. Cu o posesie zdrobitoare în favoarea galben-roşilor, peste 65%, turcii reveneau la conducere după doar opt minute, iar scorul devenea 1-2 din minutul 61, marcator fiind acelaşi Yilmaz. Lovitura de graţie avea să fie dată de acelaşi Yilmaz, care marca pentru 1-3 şi stabilea scorul final al meciului, în minutul 74, rezultat ce o trimite pe CFR, de pe locul secund, pe trei în grupa H, iar „primăvara Ligii” e departe… tot mai departe.

CFR 1907 Cluj: Felgueiras, Sepsi (’31 Bastos), Cadu, Piccolo, Ivo Pinto, Sougou, Mureşan, Godemeche (’46 Bjelanovici), Alberto, Camora, Kapetanos (’76 Valente). Antrenor: Paulo Sergio.

Galatasaray Istanbul: Muslera, Eboue, Cris, Nounkeu, Riera, Altintop (’90+1 Kaya), Yekta (’89 Sarioglu), Inan, Colak, Bulut (’76 Amrabat), Yilmaz. Antrenor: Fatih Terim.